Atrakcje na Śląsku

Muzeum Śląskie

Wyjątkowe miejsce prezentujące dziedzictwo Śląska: jego intelektualny i artystyczny dorobek oraz bogatą tradycję i wielokulturowości. Muzeum usytuowane jest na terenie byłej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice, która została zmieniona w unikatową kopalnię kultury.    Większość ekspozycji znajduje się w podziemnych salach, a historyczny pejzaż miasta jest wzbogacony jedynie o szklane boksy doświetlające wnętrza. Przeszklone boksy umożliwiają oglądanie wystaw w świetle dziennym, mimo iż znajdują się one na głębokości ponad 14 metrów poniżej poziomu terenu. Główną częścią kompleksu architektonicznego Muzeum Śląskiego stanowi ośmiokondygnacyjny budynek, w którym aż 4 poziomy znajdują się pod ziemią. Aktualne ceny biletów i inne szczegóły sprawdzicie na stronie

https://muzeumslaskie.pl/pl/

 

Nikiszowiec

Nikiszowiec, zwany również po prostu Nikiszem, to stara, prawie 100-letnia dzielnica Katowic z bardzo charakterystyczną zabudową w czerwonej cegle. Osiedle stworzone zostało dla górników pobliskiej kopalni i ich rodzin. Oprócz domów mieszkalnych, na osiedlu powstały również sklepy, szkoły, kościół i inne punkty świadczące usługi. Można powiedzieć, że osiedle stało się samowystarczalnym tworem, poza który nie trzeba było już wychodzić. Nikiszowiec był tłem filmów znanych reżyserów, np. Kazimierza Kuca, Lecha Majewskiego czy Janusza Kidawy Błońskiego. Osiedle Nikiszowiec znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki.

Park Śląski

Parku Śląski jest to drugi największy park miejskim w Europie (po parku Phoenix w Dublinie), Jego powierzchnia to 620 ha a na jego terenie znajduje się wspomniane niżej Śląskie Wesołe Miasteczko, Planetarium, ZOO i Stadion Śląski.

 http://parkslaski.pl/

 

Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko

Od blisko 60 lat Śląskie Wesołe Miasteczko zapewnia doskonałą zabawę gościom w każdym wieku. Na 26 ha, w pięknym otoczeniu zieleni, zlokalizowanych jest ponad 40 atrakcji, w tym dziecięcych, familijnych oraz ekstremalnych. Na wejściu na gości czeka strefa wejściowa złożona z kamieniczek zbudowanych na styl XIX wiecznych budynków z kasami, sklepem z pamiątkami i kawiarnią.

https://www.legendia.pl/

 

NOSPR – Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

Największa sala koncertowa w Polsce i jedna z najdoskonalszych pod względem akustycznym na świecie. Najpotężniejsze w kraju studio nagraniowe. Miejsce oferuje wiele wyjątkowych koncertów światowej klasy kompozytorów i artystów! Świetna akustyka i poziom wykonywanych utworów sprawia, że pobytu w tym miejscu nie zapomina się do końca życia!

http://www.nospr.org.pl/pl/